Aktuality

ESID Fall School 2021

26. 11. 2021

Ve dnech 25.-26.11.2021 se v Kutné hoře konala tradiční ESID Spring (či v tomto případě spíše Fall) School 2021.

Více informací, fotky a program zde.

Cena Dimitrise M. Chorafase

9. 11. 2021

Lenka Quaiserová (Kašíková) obdržela prestižní cenu Dimitrise M.Chorafase   za dizertační práci s názvem “Identifikace prognostických ukazatelů pro imunoterapii karcinomu ovária”, kterou vypracovala ve výzkumné skupině Jitky Palich Fučíkové v SOTIO Biotech a na 2. lékařské fakultě Univerzity Karlovy.

[...]

Cena Václava Špičáka

9. 11. 2021

Cenu profesora Václava Špičáka za rok 2020 za nejlepší původní práci získal Mgr. Michal Rataj za práci Nový metodický přínos k diagnostice autoinflamatorních onemocnění: Cytometrické stanovení intracelulární produkce prozánětlivých cytokinů.

Cena Neuron 2021

4. 10. 2021

Nadační fond Neuron přdává Ceny Neuron excelentním českým vědkyním a vědcům. Udělil tři ceny za celoživotní přínos vědě, sedm cen pro mladé nadějné vědce a novinkou je Cena Neuron za mimořádné propojení vědy a byznysu.

Doc. PharmDr. Jitka Fučíková, Ph.D. získala cenu Neuron v oboru medicína za výzkum v oblasti nádorové imunologie a imunoterapie nádorových onemocnění. Jitka Palich Fučíková se podílí na vývoji a testování imunoterapeutické vakcíny proti rakovině̌ prostaty, vaječníků a plic, je autorkou dvou mezinárodních patentů a desítek vědeckých publikací v mezinárodních recenzovaných časopisech.

Více informací zde.

Dokončení studia, zvýšení kvalifikace

30. 8. 2021

RNDr. Zuzana Paračková, Ph.D. úspěšně ukončila doktorandské studium ve studijním programu Imunologie a získala titul Ph.D. a RNDr..

MUDr. Adam Klocperk, Ph.D. úspěšně složil atestaci z alergologie a klinické imunologie.

MUDr. Magdaléna Havlišová úspěšně složila atestaci z pediatrie.